Nasza historia

Idea założenia fundacji zrodziła się w 2016 roku. To wtedy jej przyszły założyciel Przemysław Nawrocki prowadził firmę, która zajmowała się dystrybucją sprzętu masującego “healt and beauty”. Wieloletnie doświadczenie i kontakt z osobami potrzebującymi codziennych zabiegów uzmysłowił fundatorowi skalę zapotrzebowania na dostęp do rehabilitacji całodobowej dzieci i osób starszych.

Obserwując problemy rodzin dzieci niepełnosprawnych, ich ograniczenia i możliwości finansowe w codziennym życiu powstał pomysł, aby pozyskiwać i finansować zakup sprzętu dla osób najbardziej potrzebujących oraz wspomagać szeroko pojęty zakres rehabilitacji.

Fundator jednocześnie zajął się hodowlą alpak, zwierząt z rodziny wielbłądowatych. Szczególnie ujęło go to, że kontakt z tymi zwierzętami pozytywnie wpływa na sferę emocjonalną, poznawczą oraz społeczną. Alpakoterapia stosunkowo od niedawna w Polsce, stanowi uzupełnienie innych metod leczenia – np. rehabilitacji ruchowej, psychoterapii – a także formę edukacji.

Niesie ze sobą wiele korzystnych efektów, dużą rolę odgrywają też bodźce sensoryczne, dotykanie miękkiej okrywy włosowej alpak jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem. Powoduje wydzielanie endorfin, relaksuje, zmniejsza napięcia, stymuluje układ nerwowy.

Alpakoterapie zaleca się przede wszystkim dzieciom z różnego rodzaju deficytami lub zaburzeniami rozwojowymi:

• niepełnosprawnością ruchową,
  • mózgowym porażeniem dziecięcym,
  • upośledzeniem umysłowym (zarówno lekkiego, jak i głębokiego stopnia),
  • zespołem Downa,
  • zespołem Aspergera,
  • autyzmem,
  • nadpobudliwością psychoruchową (ADHD),
  • trudnościami w nauce,
  • zaburzeniami zachowania,
  • problemami emocjonalnymi wynikającymi z trudnej sytuacji rodzinnej.

Alpakoterapie stosuje się jako metodę pomocniczą w pracy z dorosłymi, którzy są niepełnosprawni fizycznie lub intelektualnie. Z powodzeniem korzystać z niej mogą także osoby zdrowe, np. samotne, przeżywające emocjonalne kryzysy, z obniżoną samooceną albo po traumatycznych doświadczeniach.

Wówczas zrodził się też pomysł, aby oferowanie alpakoterapii połączyć z pomocą osobom potrzebujących oraz z rehabilitacją.

I tak od 2019 roku w Lwówku działa Fundacja „W PRZYSZŁOŚĆ”. Zależy nam bowiem na tym, by osoby dotknięte chorobami i niepełnosprawnością mogły optymistycznie, z nadzieją i ufnością spojrzeć w przyszłość, dlatego że są osoby gotowe im pomóc czy to zorganizowaniu im leczenia, rehabilitacji czy terapii, czy tez w sfinansowaniu tego typu dzieł. W naszej fundacji łączmy obie strony, wiedząc, ile radości daje możliwość dzielenia się i wspierania słabszych.

W ramach naszej działalności pomagamy:

• w zakupie i sfinansowaniu sprzętu rehabilitacyjnego,
  • organizowaniu specjalistycznego leczenia i jego finansowaniu,
  • zorganizowaniu i finansowaniu turnusu rehabilitacyjnego (hipoterapia, alpakoterapia itp.),
  • w przystosowaniu do życia w społeczeństwie po wypadku (szkolenia pozwalające na nabycie kwalifikacji) lub w znalezieniu pracy (np. kurs zwiększający kwalifikacje itd.).

Dbamy o to, by dotknięte przez los osoby miały lepsze życie i więcej szans. Wszystkim, których nieobojętne są potrzeby osób słabszych, zachęcamy do włączenia się w nasze dzieło. Potrzebujących zaś zapraszamy do zgłaszania swoich próśb o pomoc.

Ty też możesz pomóc!

Wesprzyj naszych podopiecznych

Przekaż darowiznę

Zgłoś podopiecznego